Kontakt
801 044 060
334 880 060

biuro@ventussieci.pl

Godziny pracy:
poniedziałek-piątek
od 9.00 do 17.00
Pomoc

1. Co zrobić jeśli twoje połączenie z Internetem nie działa?

Zanim zadzwonisz do Administratora sieci prosimy upewnić się, czy brak dostępu do sieci nie leży po stronie abonenta ponieważ nieuzasadnione wezwanie serwisu jest obciążone kosztami przedstawionymi w cenniku sieci Ventus.

Piewszym krokiem jest sprawdzenie poprawności konfiguracji naszego komputera oraz zainstalowanych urządzeń odpowiedzialnych za dostęp do sieci bezprzewodowej. W tym celu należy sprawdzić między innymi:


Jeśli mamy zainstalowanego Access Pointa to jedynym dostępnym dla użytkownika sposobem na sprawdzenie połączenia z serwerem jest użycie polecenia ping, które jest opisane w następnym punkcie.


2. Co zrobić jeśli posiadam sygnał, a nie mam dostępu do Internetu?

Pierwszym krokiem będzie użycie polecenia "ping", które sprawdza czas odpowiedzi do wybranego hosta. Polecenie, jakie należy wykonać w pierwszej kolejności jest poleceniem sprawdzającym czas odpowiedzi do serwera sieciowego. Polecenie to wykonujemy poprzez kliknięcia przycisku START, a następnie URUCHOM, w którym wpisujemy komende "cmd" (dotyczy systemów z rodziny Windows).
Po otworzeniu stosownego okienka wpisujemy nastepujące komendy:

ping 192.168.0.251

Jeżeli serwer nie odpowie na pinga należy w Panelu sterowania uruchomić ponownie kartę radiową lub sieciową, a w wypadku kiedy posiadamy Access Pointa zalecane jest jego zresetowanie przez naciśnięcie nie dłużej niż 2 sekundy przycisku reset, który znajduje się na obudowie urządzenia oraz po przeładowaniu naszego access pointa (tj. po nie dłużej niż 1 minucie) odłączenie go z sieci elektrycznej na ok. 2s.

Jeśli serwer odpowie na pinga to znaczy, że nasze połączenie z serwerem jest poprawne. Następnym krokiem jest sprawdzenie pinga do wybranej witryny w internecie:

ping www.onet.pl
ping www.interia.pl
ping www.ventussieci.pl

Jeżeli nasz ping okaże się poprawny, a nasze strony www dalej nie działają to oznacza, że mamy problem z serwerem DNS w takim wypadku należy sprawdzić poprawność naszych wpisów w karcie sieciowej.

Adresy DNS (w sieci Ventus):


Jeśli powyższe rady nie przyniosły żadnego skutku prosimy o kontakt z Administratorem, przedstawiając mu wynik swoich obserwacji wynikających z wykonania powyższych opreracji.
Rzetelna Firma

firmy.net
firmy.net

WebTekst